TV3 interneta portāls

Skatīt visu programmu
  • www.tvplay.lv

    TV3 Ziņas un Bez tabu internetā

    Katru dienu iemīļotās pārraides vari skatīties arī interneta tiešraidē! TVPlay mobilajās aplikācijās!

    Lasīt tālāk...

Bez Tabu

Eksorcisms (video)

Pasauli nesen šokēja traģisks atgadījums, kad gaužām ticīgi vecāki, veicot eksorcisma rituālu, nogalinājuši savu miesīgu meitu. Tas neviļus liek uzdot jautājumu – kas ir eksorcisms? Vai sātana izdzīšana ir leģendas iz vēstures, jeb šādi rituāli pastāv arī mūsdienās un vai arī Latvijas svētie tēvi ir tiesīgi šķīstīt dēmonu apsēstos?

Atbildes uzzināsiet TV3 raidījumā Bez Tabu 10. janvārī plkst. 19.00!
  Komentāri (5)
1. Autors Mikij pele!, rakstīja 10.01.2012, 20:29
KO? Es nesaprotu ,kas ir tas eksorcisms??
2. Autors Kriss, rakstīja 10.01.2012, 22:17
Eksorcisms- tās nereti ir bīstamas un agresīvas spēles ar cilvēka emocionālajiem un gara stāvokļiem, kurās zaudē psiholoģiski vājākais un par neaizsargātākajiem upuriem kļūst bērni. Kurš būs tas, kas nolems, ka Tevī ir iemājojis pats nelabais, kurš jāizdzen? Tik pat labi par nelabā pirkstu var uzskatīt nepaklausīgus bērnus, bet starp pasaules dižākajiem prātiem ir tieši nepaklausībā izdzīvojušie. Eksorcisms vēl jo bīstamāks kļūst tad, kad ar to sāk nodarboties katrs, kam kaut nedaudz mēle ir atraisījusies, ticības skolās ejot, un kuri savu emocionālo pieredzi, traumas, problēmas un vīzijas ir iemācījušies pārnest uz citiem, lai pēc tam nodarbotos ar tā visa izdzīšanu. Kā visiem saprotamu šāda rakstura piemēru varu minēt kādreiz tik ļoti aprunāto dienestu Padomju Armijā, kur ar katru nākamo iesaukumu iepriekšējā iesaukuma nežēlastību dzīti jau padienējušie kareivji kļuva arvien agresīvāki, līdz kamēr to vairs nevarēja tā vienkārši noklusēt. Bija arī upuri. Līdzīgi ir arī ar ticības kariem par labo un nelabo katra mūsu izpratnē. Un muļķīgi būtu aizstāvēt agresiju- lai vai kā vārdā tā tiktu vērsta pret jelkādu apmāto. Cita lieta- sociālās problēmas kā cēloņi kaut kādām jau uz āru progresējošām sekām
3. Autors Uldis, rakstīja 11.01.2012, 12:42
Retorika: vai tie, kas ieņēmuši lomu svētajo kārtā, ir tie, par kuriem uzdodas. Cilvēces pieredze rāda, ka ne tuvu tam. Mani kā jebkuru citu intelektuāli un dzīvi domājošu cilvēku tracina, kad jelko zem savas tupeles cenšas pabāzt kāds no tā saucamajiem "sludinātājiem", kuri nereti izceļas ar intelekta trūkumu un to nav mazums. Vai tāpēc mani vajadzētu Exsortēt līdz bezierunu paklausībai jelkādas ticības formātam:)) !?! 
Starp citu, prātā atausa kāda filma par attāli radniecīgu tēmu: "A Perfect World" (ASV, 1993.g.)  
 
Un, domāju, līdz ar šo sižetu valstij, zinātnei un bērnu tiesību aizstāvjiem vajadzētu pievērst pastiprinātāku uzmanību eksorcismam Latvijā. Varbūt tā tomēr ir kāda vēl neizārstēta diagnoze ne tikai katolicismam, jo galu galā aiz katras laicīgas problēmas stāv ne tikai cilvēku radītas cēloņu un seku likumsakarības, bet arī zinātne par cilvēka un dabas parādību mijiedarbībām.
4. Autors crorkz, rakstīja 04.08.2014, 03:39
Ws5eXb I truly appreciate this blog.Really thank you! Fantastic.
5. Autors matzcrorkz, rakstīja 05.08.2014, 05:13
L0C2S1 Thanks for the post.Much thanks again. Really Great.

Izsaki viedokli »

Lūdzu esiet pieklājīgi un prātīgi savos izteicienos. Portāla redakcija var dzēst rupjus un aizskarošus komentārus.

Jūsu vārds:
Teksts:

 
Bez Tabu

Raidījums Bez Tabu – asprātīgs, draudzīgs un izpalīdzīgs, ja vajag, ironisks un pat skarbs. TV3 ēterā tas ik darbadienas vakaru 19:30!

Prieks kopā būt